Polisanet

Instalacje fotowoltaiczne – jak je ubezpieczyć ?

Rosnące ceny prądu zachęcają do korzystania z odnawialnych źródeł energii. Najchętniej wykorzystywanymi są instalacje fotowoltaiczne.

Taka inwestycja nie jest najtańszą – średnia cena za 1 kW wynosi ok. 6 tyś. zł. Korzyści tego rozwiązania są jednak nieporównywalnie większe.

Jakie są rodzaje instalacji oraz jak je ubezpieczyć ?

Odpowiedzialność za uszkodzenie pojazdu na drodze publicznej

Każdy polski kierowca doskonale zna stan naszych dróg. Nawet najbardziej ostrożny, może z łatwością uszkodzić swój samochód.

Jak i u kogo starać się o odszkodowanie uszkodzonego zawieszenia ?

UBEZPIECZENIE Astona Martina JAMESA BONDA!

1 października 2021r. do kin wszedł najnowszy film z serii James Bonda pt. „Nie czas umierać”. Agent 007 kolejny raz zasiada za kierownicą swojego najsłynniejszego auta – Astona Martina DB5 z 1963 roku. Na ekranie zobaczymy również nowego Astona Martina DBS Superleggera i Land Rovera Defendera. Sprawdziliśmy ile kosztuje ubezpieczenie takich samochodów. Przypomnijmy na jakich zasadach ubezpieczane są pojazdy zabytkowe w naszym kraju.

Jazda na zderzaku – czym jest i jak zachować bezpieczną odległość?

Od czerwca prawo określa odległość miedzy pojazdami na drogach szybkiego ruchu i autostradach. Jazda na zderzaku – jak zachować się prawidłowo?

Ubezpieczenie robót budowlanych CAR.

Ubezpieczenie wszystkich ryzyk budowlano-montażowych CAR/EAR to dodatkowa polisa, zapełniająca, na każdym z jej etapów, pełną ochronę przed różnymi szkodami, w tym i przed szkodami na osobach trzecich. Jest ona przypisana do konkretnej budowy.

 

Obowiązki właściciela nieruchomości a ubezpieczenie.

Ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania, jeżeli właściciel nieruchomości nie dopełnił swoich obowiązków. Dlatego to tak ważne, aby o nich pamiętać. Co trzeba zrobić, aby nie stracić ubezpieczenia domu lub mieszkania? Na przykład przeprowadzać obowiązkowy przegląd budynku jednorodzinnego. Przynajmniej raz na 5 lat całego domu i instalacji elektrycznej. Nie tylko dla polisy, ale i swojego bezpieczeństwa, warto znać obowiązki właściciela nieruchomości. O nich, więcej w naszym artykule.

Przyszły partner biznesowy? Zweryfikuj zanim zaczniesz współpracę.

Dostałeś ofertę od nowego kontrahenta ale nic o nim nie wiesz? Uważaj! Rozpoczęcie nowej współpracy może być ryzykowne. Zanim zaczniecie razem pracować, sprawdź czy jest wiarygodny oraz czy firma nie jest obciążona.

 

Ubezpieczenia grupowe – ważny element zatrudnienia.

Jak zapewnić pracownikom odpowiedni poziom ochrony ubezpieczeniowej i zoptymalizować koszty ponoszone przez przedsiębiorstwo? Brzmi jak zadanie niewykonalne. Przyjęło się bowiem, że za jakość trzeba płacić i to niemało. Czy aby na pewno? Czy ubezpieczenie grupowe pracowników musi być drogie, żeby było dobre? 

Ubezpieczenie roweru to dla Ciebie wyższa jazda?

Udało się! Zadbałeś o swoją firmę – masz dobrze skonstruowane ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej w związku z prowadzone przez Ciebie przedsiębiorstwo, Twoi pracownicy są zabezpieczeni – możesz wyjechać na krótki urlop!

Co pandemia zmieniła w likwidacji szkód

Rok 2020 był bez wątpienia trudny dla wielu z nas. Dla tych, którym dodatkowo przydarzyła się np. stłuczka, 2020 jawi się jako koszmar. Nie dość, że pandemia, to jeszcze przykre zdarzenia losowe. Dlatego ubezpieczyciele postawili na upraszczanie procedur i ułatwianie likwidacji, by poszkodowani otrzymywali świadczenia jak najszybciej. Empatii jednak nie traktujemy jako trendu. To nasz obowiązek. A co jest trendem?

Gwarancja ubezpieczeniowa - nie blokuj gotówki !

Umowa gwarancji ubezpieczeniowej zawierana jest przez wykonawcę usługi oraz zakład ubezpieczeń. Gwarancja ubezpieczeniowa może dotyczyć wadium, wykonania kontraktu, usunięcia wad i usterek, zwrotu zaliczki lub zapłaty długu celnego. Umowa gwarancji chroni zleceniodawcę.

Polacy wyłudzają odszkodowanie

Wyłudzenia odszkodowań i świadczeń sięgnęły w Polsce rekordowo wysokiego poziomu 17 tys. przypadków i blisko 400 mln zł, wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń. Pojawiają się nowe metody oszustw.

Czy ceny za OC dla młodych kierowców powinny być wyższe?

Niemal 40 proc. Polaków uważa, że kierowcy w wieku 18-24 lata powinni płacić więcej za ubezpieczenie OC niż obecnie. Prawie co drugi zwolennik tego rozwiązania opowiada się za podwyżkami w granicach 20-50 proc., a co trzeci – do 20 proc.

Kobiety za kółkiem

W 2019 roku w Polsce kobiety spowodowały 23,4% wypadków drogowych, To cztery razy mniej niż mężczyźni! Dlaczego zatem hasło “baba za kierownicą” ma negatywny wydźwięk? Czy takie posądzenia są słuszne? Jakie są kobiety za kierownicą? I dlaczego tak trudno przełamać ten stereotyp?